یکشنبه 3 تیر 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

اولين جشن فارغ‌التحصيلي دانش‌آموختگان سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران برگزار شد

  • چهارشنبه 8 شهریور 1396
  • 2160

45 تن از دانش‌آموختگان دوره دكتري و ارشد پژوهش‌ محور سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در مراسم جشن فارغ‌التحصيلي خود شركت كردند.

45 تن از دانش‌آموختگان دوره دكتري و ارشد پژوهش‌ محور سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در مراسم جشن فارغ‌التحصيلي خود شركت كردند.

مدیر کل تحصیلات تکمیلی و آموزش‌های تخصصی با اشاره به اخذ مجوز جذب دانشجوي دكتري در سال 90 اظهار داشت: سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران برای اولین بار در سال 1390 موفق به کسب مجوز جذب دانشجوي دکتری به صورت پژوهش محور از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد.

دكتر ناهيد خندان افزود: از بهمن 1390 شروع به پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور کرديم و تاكنون 126 دانشجوی دکتری پژوهش‌محور در 17 رشته و گرایش از سوي 6 پژوهشکده سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران پذیرش شده‌اند.

عضو هیئت علمی پژوهشکده فناوری‌های شیمیایی يادآور شد: از ميان اين تعداد 112 نفر دانشجوي پذيرفته شده از طریق آزمون سراسری و 14 نفر ديگر به صورت حوزه کاربرد یا انتقال از خارج به داخل و یا بورسیه پذیرفته شده‌اند.

وي با اظهار خرسندي از موفقيت براي اخذ مجوز برگزاری دوره دکتری پژوهش محور برای یکی دیگر از پژوهشکده‌های سازمان گفت: در حال حاضر موفق به گرفتن مجوز براي دوره دكتري رشته علوم دامی با گرايش ژنتیک و اصلاح دام و طیور در پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران هم شده‌ایم.

دكتر خندان افزود: به این ترتیب به امید خدا امسال برای اولین بار همه پژوهشکده‌های سازمان پذیرای دانشجوی دوره دکتری خواهند بود.

وي با اعلام خبر اداره کل بورس و اعزام دانشجویان اظهار اشت: خبر خوبي براي دانشجويان در راه است كه اداره کل بورس و اعزام دانشجویان تعداد سهمیه فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت دانشجویان دکتری سازمان را به 10 سهمیه ارتقا داده است که انشالله شما دانشجویان محترم بتوانید از این فرصت به‌دست آمده کمال استفاده را بکنید.

مدير كل تحصيلات تكميلي و آموزش‌هاي تخصصي گفت: درخصوص کارشناسی ارشد پژوهش محور هم، سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران برای سه دوره متوالی از مهر 1391 تا 1393 تعداد 144 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد در 5 پژوهشکده سازمان پذیرش كرده است، ولی با حذف دوره کارشناسی ارشد پژوهش محور در وزارت علوم، جذب دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش محور در سازمان هم متوقف شده‌است.

وي افزود: از ميان تمام دانشجویان پذیرفته شده تا کنون، 17 نفر از دانشجویان دکتری و 135 نفر از دانشجویان کارشناسی ارشد موفق به اتمام دوره تحصیلی خود شده‌ و از رساله خود دفاع کرده‌اند و ما امروز جمع شده‌ایم تا برای 45 نفر از این عزیزان مراسم جشن فارغ‌التحصیلی را برگزار کنیم.

دكتر خندان در ادامه يادآور شد: متأسفانه بقیه دانش‌آموختگان به دلیل مشغله کار موفق به شرکت در این مراسم نشدند و البته از آنجایی که ما بسیار علاقه‌مند هستیم که ارتباطمان را با دانش‌آموختگان همچنان حفظ كنيم و در حال ایجاد کانون دانش‌آموختگان هستيم که از تمام بزرگواران دعوت می‌کنم با تکمیل فرم‌های وضعیت اشتغال به کار فارغ‌التحصیلان در این انجمن عضو شوند.

وي در پايان اظهار داشت: من امروز بسیار خوشحال و خرسند هستم از اینکه دوره خدمت من در اداره کل تحصیلات تکمیلی مصادف شده است با فارغ‌التحصیلی دانشجویان دوره اولی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و همانطور که می‌دانید اين سازمان یکی از معتبرترین مراکز علمی پژوهشی در کشور است که اعتبار خود را به واسطه انجام موفق تعداد زیادی از پروژه‌های تحقیقاتی در مقیاس نیمه‌صنعتی و صنعتی، برگزاری جشنواره‌های معتبر علمی چون جشنواره جوان و بين‌المللي خوارزمی و کارشناسی علمی اختراعات کسب کرده‌است.

 وي افزود: امیدوارم که از امروز به بعد فارغ‌التحصیل شدن دانش‌آموختگان با کیفیت علمی بالا و تحویل آن به جامعه یکی دیگر از مواردی باشد که به اسم سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران اعتبار می بخشد.

دكتر خندان خاطرنشان كرد: انشالله که شما دانش‌آموختگان عزیز، مدیران و رهبران صنعتی و یا پژوهشگران و استادان برجسته امروز و فردای کشور خواهید شد و من کسب این دستاورد و موفقیت بزرگ را به همه شما عزیزان و خانواده‌های محترمتان تبریک عرض می‌كنم و برایتان آرزوی موفقيت دارم.

در اين مراسم كه با سخنراني دكتر مضطرزاده، رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در خصوص اهمیت نقش تربیت دانشجویان دکتری به شیوه پژوهش محور در رفع مشکلات و معرفي فعاليت‌هاي علمي و فناوري در سازمان ادامه يافت با اجراي مراسم فرهنگي، اجراي موسيقي سنتي، سخنراني فرهنگي-مذهبي و قرائت سوگندنامه و عكس يادگاري بر غناي مراسم افزوده شد.


همچنين با اهداي لوح قدرداني و جوايز به تمام دانش‌آموختگان و برگزاري ضيافت ناهار براي دانش‌آموختگان و خانواده‌هاي ايشان مراسم اولين دوره از جشن فارغ‌التحصيلي پذيرفته‌شدگان پايان پذيرفت.#

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27