پنجشنبه 24 آبان 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

تفاهم ­نامه همکاری‌ با صندوق نوآوری و شکوفایی به امضا رسيد

  • چهارشنبه 17 آبان 1396
  • 992

به منظور فراهم آوردن زمينه‌هاي توسعه فناوری و نوآوری در کشور و حمایت از شرکت­های دانش بنیان اين تفاهم‌نامه به امضا رسيد.

به منظور فراهم آوردن زمينه‌هاي توسعه فناوری و نوآوری در کشور و حمایت از شرکت­های دانش بنیان اين تفاهم‌نامه به امضا رسيد.

سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و صندوق نوآوری و شکوفایی در راستاي همکاری با سازمان­های منطقه‌ای و بین‌المللی در حوزه‌های مرتبط، اين تفاهم نامه همكاري‌هاي مشترك را به امضا رساندند.

در اين تفاهم‌نامه بر گسترش همکاری­ها بر اساس اساسنامه صندوق و سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران براي ارتباط با سازمان­های تخصصی منطقه­ای و بین‌المللی در حوزه پژوهش و فناوری­های نو و همچنین ارتقاي توانمندی­های شرکت­های دانش بنیان در سطح ملی و بین­المللی تاكيد شد.

همکاری در برگزاری نمایشگاه­ها و مشارکت به منظور حضور در مجامع و کنفرانس­های ملی و بین‌المللی مرتبط، بازدید از نمایشگاه­ها و سازمان­های بین­المللی تخصصی مرتبط با حوزه فعالیت صندوق و سازمان و همکاری متقابل براي برقراری ارتباط موثر با سازمان­های تخصصی که سازمان به عنوان نقطه کانونی آنها در ایران معرفی شده است از ديگر بندهاي اين توافق است.

همچنين همکاری و مشارکت در فرآیند جذب سرمایه و کمک­های بین‌المللی براي توسعه صادرات و انتقال فناوری مجموعه­های فناور که تداخل قانونی با اساسنامه و مقررات طرفین نداشته باشد و نيز ارجاع طرح­های فناورانه شرکت­های دانش بنیان که به شکل طرح­های نیمه صنعتی در سازمان موجود است و به منظور تجاری‌سازی طرح و محصول برای بررسی امکان حمایت مالی به صندوق ارائه می­گردند از جمله موارد مورد توافق در اين تفاهم‌نامه بود.

استفاده از امکانات زیرساختی، اداری، تحقیقاتی و تشکیلاتی در حد ضوابط و مقررات طرفین در راستای توانمندسازی شرکت‌های دانش بنیان و همکاری و هم‌فکری برای فراهم‌سازی و تسهیل تحقق اقتصاد دانش‌بنیان از جمله توافقات ديدار امروز دكتر مضطرزاده، رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و دکتر بهزاد سلطانی، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی بود.#

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27