پنجشنبه 24 آبان 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

در ديدار رئيس سازمان با اعضاي هيئت علمي:

تبديل سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران به مركز بين‌المللي پژوهش و فناوري ايران

  • یکشنبه 10 دی 1396
  • 1709

روز گذشته در ديدار دكتر مضطرزاده با اعضاي هيئت علمي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران گزارشي از رئوس فعاليت‌هاي بين‌المللي اين سازمان طي سال جاري ارائه شد.

روز گذشته در ديدار دكتر مضطرزاده با اعضاي هيئت علمي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران گزارشي از رئوس فعاليت‌هاي بين‌المللي اين سازمان طي سال جاري ارائه شد.

به گزارش روابط عمومي، رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در جمع اعضاي هيئت رئيسه و هيئت علمي اظهار داشت: درحال حاضر پروژه مركز بين‌المللي پژوهش‌هاي علمي و فناوري‌هاي پزشكي پروفسور سميعي با جديت در حال پيگيري است و بودجه اختصاص يافته براي اين مركز نيز فروردين سال 97 در اختيار سازمان قرار خواهد گرفت.

دكتر مضطرزاده افزود: به‌كارگيري نيروهاي كارآمد و متخصص از جوانان كشور بر اساس مصوبه شوراي گسترش آموزش عالي در اولويت جذب اين مركز است؛ همچنين به وجود آوردن خرد جمعي و همكاري‌هاي همه جانبه براي ايجاد اين مركز بين‌المللي، چشم‌انداز روشني در زمينه تبديل سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران به يك مركز بين‌المللي پژوهش و فناوري ايران به وجود خواهد آورد.

معاون وزير علوم با اشاره به رشد بودجه این سازمان در سطح وزارت علوم، تحقيقات و فناوري تصريح كرد: سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران بالاترين رشد بودجه را در سطح وزارت علوم، تحقيقات و فناوري دارد كه اميد است براي دست‌يابي به موفقيت‌هاي بيشتر در منابع مالي با تكيه بر تجاري‌سازي و اصلاح و توسعه هرم نيروي انساني متناسب با موسسات تحقيقاتي علمي دنيا، دست پيدا كنيم.

قائم مقام رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در امور بين‌الملل گزارشي از فعاليت‌هاي اين حوزه در امور بين‌الملل ارائه داد.

دكتر محمود مولانژاد رئوس فعاليت‌هاي بين‌المللي سازمان را برشمرد و اظهار داشت: سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران محور ارتباطي 5 سازمان بين‌المللي است كه سالانه با برنامه‌ريزي‌هاي خود با اين سازمان‌ها در سطوح بين‌المللي همكاري و تبادل اطلاعات دارد.

وي افزود: همكاري با بانك توسعه اسلامي براي برگزاري دوره‌هاي تخصصي و توسعه نيروي انساني، انتقال فناوري، برگزاري نمايشگاه‌هاي فناورانه با اعزام سالانه 30 متخصص از سازمان و ساير مراكز علمي كشور براي حضور در اين دوره‌ها و فلوشيپ‌ها و پروژه‌هاي مطالعاتي از جمله اقدامات اين مركز است.

مولانژاد گفت: از ديگر فعاليت‌هاي بين‌المللي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران ورود به حوزه‌هاي گياهان دارويي، نمك‌زدايي آبهاي شور، صنايع غذايي، غذاي حلال و آب شيرين‌كن‌ها است.

وي در خصوص تدوين سند راهبردي گفت: تدوين سند راهبردي حمايت بانك توسعه اسلامي از فعاليت‌هاي تحقيقاتي و فناورانه و ارائه پيشنهادات سازمان براي تدوين اين سند و ارائه مشاوره به بانك توسعه اسلامي و نهايي كردن سند معيار سرمايه‌گذاري جمهوري اسلامي ايران از جمله فعاليت‌هاي مهم سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در مقياس بين‌المللي است.

دكتر مولانژاد افزود: همچنين مشورت و راهنمايي براي اجراي پروژه‌ها و جايابي آنها در سطح مراكز علمي و دانشگاهي كشور و هدايت نحوه شروع و اتمام پروژه‌ها نيز در دستور كار فعاليت‌هاي بين‌المللي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران قرار دارد.

برنامه ريزي براي تأسيس مراكز هماهنگي تخصصي در كشورهاي عضو، برگزاري نخستين نشست روساي مناطق آزاد كشورهاي حاشيه اقيانوس هند در بندر چابهار، تدوين ساختار و تشكيلات مركز، حمايت از فعاليت‌هاي مركز تحقيقاتي و فناوري پروفسور سميعي، همكاري با دانشگاه‌هاي معتبر آخن آلمان و لوون بلژيك و همكاري‌هاي مشترك با صندوق نوآوري و شكوفايي و همكاري‌هاي بين‌المللي با ساير دانشگاه‌ها از جمله اقدامات سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در حوزه بين‌المللي است.

در اين نشست حجه‌الاسلام اسدي، مشاور رئيس سازمان در امور فرهنگي نيز در خصوص دوره‌هاي در پيش روي واحد امور فرهنگي با نام «دوره‌هاي ضيافت انديشه» كه 23 دی 96 برگزار مي‌شود سخن گفت و از اعضاي هيئت علمي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران خواست تا براي ثبت نام الكترونيكي به سايت ضيافت انديشه اساتيد نهاد رهبري مراجعه كنند.#

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27