پنجشنبه 24 آبان 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

مراسم افتتاحيه دوره‌هاي ضيافت انديشه اساتيد در حال برگزاري است

  • جمعه 22 دی 1396
  • 1070

صبح امروز مراسم افتتاحيه كارگاه‌هاي آموزشي ضيافت انديشه اساتيد سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران آغاز شد.

صبح امروز مراسم افتتاحيه كارگاه‌هاي آموزشي ضيافت انديشه اساتيد سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومي، حجه‌الاسلام جواد اسدي، مسئول امور فرهنگي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در جمع اساتيد و اعضاي هيئت علمي اظهار داشت: دوره‌هاي آموزشي ضيافت انديشه اساتيد براساس مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي براي ارتقاي رتبه اعضاي هيئت علمي به مدت 32 ساعت درنظر گرفته شده‌است.

وي درخصوص ضرورت علم‌آموزي در آموزه‌هاي ديني بيان‌ داشت: روح انسان نيز مثل جسم آن نياز به رشد و شكوفايي دارد كه اين رشد و تكامل منوط به تقويت آگاهي‌هاي علمي و معنوي است و در آموزه‌هاي ديني نيز گفته شده‌است كه هر گاه روح انسان نيز همانند جسم آن خسته شد نياز به آرامش دارد كه اين آرامش با كسب علم و معنويت انجام مي‌گيرد.

در اين دوره از كارگاه‌هاي آموزشي ضيافت انديشه دو كارگاه آموزشي با موضوع «سبك زندگي» و «روشن‌فكري» با حضور اساتيدي از دانشگاه‌هاي شهيد بهشتي و دانشگاه گرگان ارائه مي‌شود.

كليات و انواع رويكردها به دين، رويكرد رئاليستي به دين و فقه، رويكردهاي رقيب، رويكرد پوزيتيويستي و نوپوزيتيويستي به دين و نقد آن، رويكرد اخلاقي به دين و نقد آن و رويكرد پراگماتيسمي به دين و نقد آن از جمله سرفصل‌هاي جريان شناسي روشن‌فكري ديني در ايران معاصر است كه طي جلسه امروز ارائه خواهد شد.

همچنين بيان كليات تربيت و سبك زندگي اسلامي و مناسبات فيمابين نيز از جلمه سرفصل‌هاي دوره دانش‌افزايي سبك زندگي و مهارتهاي آن است.

گفتني است اين دوره‌هاي آموزشي كه براي ارتقاي رتبه 65 نفر از اساتيد و اعضاي هيئت علمي برگزار مي‌شود تا پايان هفته جاري در محل سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران ادامه دارد.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27