سه شنبه 30 مرداد 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

فراخوان برنامه پژوهشی جندی‌شاپور 1397

  • چهارشنبه 22 فروردین 1397
  • 670

مديريت همكاري‌هاي علمي و بين‌الملل سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران آماده دريافت مدارك متقاضيان برنامه پژوهشي جندي شاپور است.

بر اساس اطلاع‌رسانی مرکز مطالعات و همکاري‌های علمي بين‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برنامه پژوهشی جندی‌شاپور توسط آن مرکز و بخش همکاري و فعاليت فرهنگي سفارت فرانسه(SCAC) با فراخوان سالانه اجرا می‌شود.

اين برنامه از سال 1383 آغاز شده است و هدف آن ارتقا و گسترش همکاری‌های پژوهشی علمی و فنی پيشرفته ميان پژوهشگران دو کشور ايران و فرانسه است.

 برنامه جندي‌شاپور شامل طرح‌هاي مشترک پژوهشي در تمامي حوزه‌های تخصصی از جمله علوم انساني و اجتماعی، علوم پزشکی، علوم فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم محيط زيست و زیست‌شناسی است که با توجه به اولویت‌های پژوهشی مورد تصويب کمیته‌های علمی کامپوس فرانس و مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی قرار گرفته است.

نوع حمایت در برنامه مذکور به شرح ذیل است: در صورت پذیرش طرح پیشنهادی، برای تسریع در روند پژوهش مبلغ مشخصی از طرف مرکز مطالعات و همکاري‌هاي علمي بين‌المللي برای پژوهشگران ايرانی و از طرف موسسه کامپوس فرانس (نماينده فرانسه) برای پژوهشگران فرانسوی پرداخت می‌شود.

پژوهشگران نيز ملزم هستند که گزارشي سالانه از پيشرفت طرح و فعاليت‌هاي انجام شده در خصوص چاپ مقالات در مجلات معتبر و برگزاری حداقل یک نشست علمی، در صورت امکان با حضور طرف فرانسوی و نماینده علمی مرکز در ایران ارائه دهند.

مدت پروژه‌هايي كه همراه با آموزش در سطح دکتري يا پسا دکتري می‌باشد، نبايد بيش از دوسال باشد. در قسمت "سپاسگزاري" مقالات چاپ شده باید از مركز مطالعات و بخش فرهنگي سفارت فرانسه به عنوان حامی پژوهش قدرداني شود. تأمين اعتبارات و بودجه مربوط به تحقيقات طرح مشترك به عهده مؤسسات و نهادهاي مرتبط خواهد بود.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی به آدرس http://www.cissc.ir مراجعه و یا با شماره تلفن88919894-021تماس حاصل نمایند.

پژوهشگران می‌بایست مدارک خود را تا تاریخ 30/3/1397 به مدیریت همکاریهای بین‌الملل سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران ارسال كنند.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27