پنجشنبه 1 فروردین 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

اعطاي جايزه سازمان جهاني مالکيت فکري (WIPO) به برگزيده جشنواره جوان

  • دوشنبه 7 خرداد 1397
  • 2370

مدال و گواهي نامه سازمان جهاني مالکيت فکري (WIPO) به برگزيده نوزدهمين جشنواره جوان خوارزمي خانم دکتر محدثه دوروديان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی: سازمان جهانی مالكيت فکری (WIPO)  به عنوان حامی جشنواره جوان خوارزمی  به برگزيده نوزدهمين جشنواره جوان خوارزمي خانم دکتر محدثه دوروديان مدال و گواهي نامه WIPO اهدا کرد.
خان دورودیان به عنوان بهترين مخترع جوان از سوي سازمان جهاني مالكيت فكري پذيرفته شد.
وی با ارايه طرحي نو با عنوان " معرفي روشي در توليد الكترودهاي انعطاف پذير با ويژگي ابر خازني" در گروه تخصصي علوم پايه موفق به كسب رتبه سوم در بخش نوآوري از نوزدهمين جشنواره جوان خوارزمي شد.
ایشان دانش آموخته دكتري شیمی آلی از دانشگاه صنعتي شريف و در حال حاضر در حال گذراندن دوره پسا دكترا را در اين دانشگاه مي باشد وی همچنین داراي 7 مقاله چاپ شده در مجلات علمي معتبر مي‎باشد.
براي اولين بار سازمان جهاني مالكيت فكري WIPO از طرح برگزيده در جشنواره جوان خوارزمي كه از سوي دبيرخانه جشنواره معرفي شده است حمايت و تقدير مي‌كند. این حمایت شامل
قابل ذکر است، سازمان جهانی مالكيت فکری (WIPO) از حاميان جشنواره هاي خوارزمي در سال 1967  تحت کنوانسیونی به نام سازمان جهانی مالكيت فکری در استکهلم با هدف تشویق آثار خلاقانه در راستای حمایت از مالکیت معنوی در جهان تشکیل شد و در سال 1970 با نام (WIPO) آغاز به کار کرد. در سال 1974 این سازمان به عنوان یکی از شانزده آژانس وابسته به سازمان ملل معرفی شد تا بتواند فعالیت‌های دارايی فکری را ارتقا‌ بخشیده و انتقال فناوري را به کشورهای در حال توسعه تسهیل کند و در این راستا توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی را ایجاد نماید. هدف WIPO ارتقاي حمایت از دارايی فکری در جهان از طریق همکاری‌های متقابل دولت ها و WIPO با سازمان های مشابه بین‌المللی است.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27