چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

در بازديد از سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران؛

وزير علوم ازدو طرح دانش بنيان رونمايي کرد

  • دوشنبه 14 آبان 1397
  • 1125

وزير علوم، تحقيقات و فناوري در بازديد از سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران، دو طرح دانش بنيان «نازل سوخت پاش هواپيما» و راديو «وي. اچ .اف هوايي» را رونمايي کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی، دکتر منصور غلامی در بازدید از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از دو طرح فناورانه دستاورد محققان این سازمان رونمایی و از واحدها و بخش های مختلف آن بازدید کرد.
در ابتدای این جلسه وزیر علوم در جلسه مشترک با مدیران سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران با تاکید بر جایگاه ملی و بین المللی سازمان ابراز امیدواری کردند که سازمان با رویکرد جدید و برنامه‎های هدف گذاری شده برای آینده کشور بسیار اثر گذار باشد.
در این بازدید از «شیر الکتروهیدورولیک» و «نازل سوخت پاش هواپیما» که برای اولین بار توسط شرکت دانش بنیان «سرو هیدرولیک پویا» تولید شده است رونمایی شد.

همچنین رونمایی از رادیو« VHF/ AM هوایی» ساخت شرکت دانش بنیان «بکر پارت خاورمیانه» از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد از دیگر دستاوردهای محققان ایرانی بود که توسط وزیر علوم رونمایی شد.

در ادامه دکتر غلامی از واحدهای مختلف سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از جمله پژوهشکده کشاورزی، آزمایشگاه سلول های بنیادی، آزمایشگاه کشت بافت و ریزازدیاد گیاهان دارویی و تزئینی، پژوهشکده بیوتکنولوژی و مرکز رشد این سازمان بازدید و با محققان این واحد‌های تحقیقاتی دیدار و گفتگو کرد.
قابل ذکر است در ابتدای این جلسه دکتر علیرضا عشوری رییس سازمان ضمن خوشامدگویی گزارش عملکرد سازمان در چند سال گذشته را ارئه کردند.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27